Sony Xperia P vs Samsung Galaxy s Advance

Sprawy Ogólne, Testy oraz Recenzje

Sony Xperia P vs Samsung Galaxy s Advance

Postprzez borus213 » 04 Lis 2012, 19:29

Witam,

od razu zaznaczę o nie usuwanie tematu. Założyłem drugi a nie podpinałem się do poprzedniego bo mam trochę inne wymagania.

Zastanawiam się nad kupnem nowego telefonu. Aktualnie mam SG Mini. Bardzo lubię grać w gierki i do tego przede wszystkim będę używał telefonu. Od czasu do czasu internet. Ważna też jest muzyka, mam AKG K518DJ.

Samsung do końca tego roku otrzyma aktualizację do Androida 4.1, Sony natomiast ma tylko 4.0.4 i nowszego już nie dostanie. Lubię TouchWiz 4, a już interfejs JB w 4.1 mnie urzeka. Martwi mnie brak możliwości rozszerzenia pamięci w Sony, nie wiem czy te 16 GB mi wystarczy. Samsung dłużej wytrzyma na baterii, ale w sumie teraz i tak codziennie muszę ładować telefon, więc jestem do tego przyzwyczajony. Jak z kartą SIM w Xperii? Słyszałem, że trzeba ją wymienić na MicroSIM, bo takie obsługuje SXP. Sony obsługuje 3G do 7.2 Mb/s, a Samsung do 14 Mb/s. Samsung ma Super AMOLED, a Sony TFT z dodatkowym piałbym pixelem (RGBW). Telefony mają identycznie wyświetlacze, ale Sony ma większą rozdielczośc. Sony nagrywa filmy w FULL HD, Samsung tylko 720px HD, dodatkowo Sony w filmach ma ciągły auto focus.. Mają podobne procesory, po 2x1GHz, ale Sony ma więcej RAMu. Sony ma lepszy aparat z bardzo ciekawą opcją panoramy 3D. Samsung ma Szkło Gorilla Glas. Z dodatków Sony ma wejście HDMI, ale mi to nie robi różnicy. jak chcę sobie oglądnąć film to podłączam telefon pod USB do telewizora.

Moje pytania:
Jak telefonu wypadają w grach? (NOVA3, NFS Most Wanted, Batman)
jak jest z tą kartą SIM w Sony?
Czy te 16 GB w Sony jest dostępne w całości?
Jak z obrazem? Oglądam też często filmy na telefonie, czy oba telefony pociągną mi filmy w FULL HD i na którym lepiej to wszystko będzie wyglądać?
Jak z muzyką? Mam dobre słuchawki i potrzebuję do tego dobrego odtwarzacza. Słucham muzyki co chwile.
Czy to prawda, że na samsungu występuje efekt tzw. ząbkowania? czyli, że obraz jest poszarpany

Z góry dzięki
borus213

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Re: Odp: Sony Xperia P vs Samsung Galaxy s Advance

Postprzez alex22 » 04 Lis 2012, 19:55

W grach będzie chyba lepszy samsung. Co do karty to mozna já poprostu przyciąć i będziesz miał microsim. Pamięć w sony dla ciebie to około 14.5 GB. Osobiście bym wziął xperie p. Lepsza rozdzielczość i aparat. Samsung czasami lubi złapać laga ;)

Sprzedam laptopa toshibe satelite na części+ ładowarka. Oryginalna ładowarka do samsungów, słuchawki samsunga i kable usb tez mam na sprzedaż
X8, SE Xperia Active, Google Nexus 7 16GB ;)
Awatar użytkownika
alex22

Miejscowość: Zakopane
Has thanked: 3 times
Have thanks: 23 times

Postprzez Maciek602 » 04 Lis 2012, 19:58

Xperia P
1. NFS bez żadnej zacinki w resztę nie grałem.
2. Musisz mieć MicroSIM, lub po prostu przyciąć standardową kartę.
3. Dostępne jest ok. 11 GB
4. Co do filmów powinny spokojnie płynnie działać, jednak nie sprawdzałem.
5. Jakość muzyki jest zadowalająca.
Maciek602

Re: Sony Xperia P vs Samsung Galaxy s Advance

Postprzez Ponk » 06 Lis 2012, 14:59

To jedna z porządnych recenzji xperii
http://istv.pl/program,_,mobzilla,s1,e91,xperiap.html
a tu jest recenzja galaxy
http://istv.pl/program,_,mobzilla,s1,e90,galaxysadvance.html

A co do aktualizacji to xperia p dostanie ją w pierwszym kwartale 2013 roku.
Ponk

Re: Sony Xperia P vs Samsung Galaxy s Advance

Postprzez Dark Devill » 11 Lis 2012, 17:59

Kilka rzeczy:
- Sony również obsługuje 3G do 14,4Ms/s
- Sony ma zdecydowanie lepszy wyświetlacz i świetny odtwarzacz muzyki
- Sony na pewno otrzyma aktualizację do 4.1, a Samsung - nie wiadomo
Nie żebym był jakimś fanbojem Sony, ale Xperia P jest po prostu lepsza.
Xperia Sola
Dark Devill

Postprzez alex22 » 11 Lis 2012, 19:16

Wcale nie jest pewne ne sony dostanie do JellyBean. Lepszy odtwarzacz muzyki? Jak juz to lepszy głosnik

Sprzedam laptopa toshibe satelite na części+ ładowarka. Oryginalna ładowarka do samsungów, słuchawki samsunga i kable usb tez mam na sprzedaż
X8, SE Xperia Active, Google Nexus 7 16GB ;)
Awatar użytkownika
alex22

Miejscowość: Zakopane
Has thanked: 3 times
Have thanks: 23 times

Wróć do Ogólne, Testy, Porównania i Recenzje

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość