Odblokowanie BL. Oficjalne Video od SONY

Najnowsze wiadomości ze Świata mobilnych nowości.

Odblokowanie BL. Oficjalne Video od SONY

Postprzez smogf » 13 Gru 2014, 22:48

Ot mala ciekawostka.

Bardzo milo ze strony SONY, ze sa tak bardzo otwarta firma, jezeli chodzi o modyfikowanie oprogramowania w ich "poteznych" (jak to na ponizszym filmiku powiedziano "powerfull") urzadzeniach. Mam nadzieje, ze to zaczatek jakiegos nowego trendu zwiazanego z wypuszczaniem nowych urzadzen. Biorac pod uwage inne firmy, to odblokowanie bootloadera jest w aktualnie wypuszczanych urzadzeniach SONY dziecinnie proste.

Ale zeby nie przedluzac. Ponizej oficjalna instrukcja video odblokowania bootloadera w telefonach SONY. Co najwazniejsze. Wypuszczone przez sama firme.

https://www.youtube.com/watch?v=iIdJg7KNH3A
Nic w zyciu nie jest mi straszne. Mam przeciez dzieci.
smogf

Has thanked: 3 times
Have thanks: 20 times

Re: Odp: Odblokowanie BL. Oficjalne Video od SONY

Postprzez Gosciu » 14 Gru 2014, 13:59

Wideo fajne, ale ja bym dodał tu jeszcze instrukcję do programu, który dla niektórych mógłby być prostszy, niż dłubanina w cmd. Mianowicie, mam na myśli SE Unlocking Relocking Bootloader. Imo lepszy dla mniej zaawansowanych.

Kura pazurem to wydrapała, a Xperia Neo V Tapatalkiem 4 wysłała :-D
Moje telefony:
LG L7II Android 4.4.2., Rom stock, root
Awatar użytkownika
Gosciu

Miejscowość: Okolice Kalisza
Has thanked: 1 time
Have thanks: 24 times

Re: Odblokowanie BL. Oficjalne Video od SONY

Postprzez smogf » 15 Gru 2014, 10:29

No wiadomo, ze sa latwiejsze na to sposoby. Chodzi o to, ze SONY jako jedyna firma oficjalnie pokazuje jak to zrobic jednoczesnie zachecajac do tego. Moze za jakis czas nie bedzie to grozilo utrata gwarancji (hehe.... marzenia, aczkolwiek mozliwosc uwalenia sprzetu poprzez zle oprogramowanie jest raczej znikome). Nie wiadomo. Wiadomo jednak, ze od jakiegos czasu sony zaczyna oficjalnie wchodzic w swiatek "domowych" developerow. Jedno, ze daje bardzo prosta mozliwosc testowania nieoficjalnego oprogramowania a drugie, ze taki krok zacheca innych do tworzenia tegoz oprogramowania. A to juz jest bardzo na plus. Mam nadzieje, ze juz niedlugo nie bedzie w sprzedazy telefonow z duzym "NO!" przy napisie "Bootloader unlocking allowed" :-)
smogf

Re: Odp: Odblokowanie BL. Oficjalne Video od SONY

Postprzez Gosciu » 15 Gru 2014, 14:45

Wiesz, to co ja podałem, to nie jest jakiś odrębny sposób, lecz program stworzony przez jednego gościa z xda, dla tych, co na widok czarnego ekranu cmd i konieczności wpisywania ręcznie jakichś komend, dostają wytrzeszczu, i miny w stylu wtf?? Dzięki niemu, cała operacja jest prostsza, imo. Sam z tego przy odblokowaniu mojej neo v korzystałem.
A poza tym, może dożyjemy takich czasów, że już w chwili zakupu, telefon będzie miał odblokowany bl?

Kura pazurem to wydrapała, a Xperia Neo V Tapatalkiem 4 wysłała :-D
Moje telefony:
LG L7II Android 4.4.2., Rom stock, root
Awatar użytkownika
Gosciu

Miejscowość: Okolice Kalisza
Has thanked: 1 time
Have thanks: 24 times

Re: Odblokowanie BL. Oficjalne Video od SONY

Postprzez smogf » 16 Gru 2014, 08:19

A byloby fajnie :) A jak nie to moze w instrukcji telefonu bedzie podana dokladna instrukcja jak to zrobic :) Hehe. SONY kiedys bylo bardzo zainteresowane czystym AOSP. Moze niedlugo bedziemy w trakcie pierwszego uruchomienia telefonu mieli mozliwosc wyboru systemu :)
Heh. Niedoczekanie nasze. Ale kto wie. Na swojej SP mam Cyjana z FXP. I chodzi o niebo lepiej i stabilniej niz oficjalne 4.3. A to, ze nie moge nalozyc balonikow na zdjecie. Heh kogo tak naprawde to obchodzi :P :)
smogf

Wróć do Newsy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość