Test folii ochronnej 3MK shine

Sprawy ogólne

Test folii ochronnej 3MK shine

Postprzez mariusz_maj » 15 Lis 2012, 22:03

Witam wszystkich
Właśnie rozpocząłem przysłowiowy test folii ochronnej 3MK shine i pragnę się podzielić pierwszymi spostrzeżeniami:
1.Opakowanie atrakcyjne,
2.Instrukcja zarówno w języku polskim jak i angielskim,
3.Opakowanie zawiera ściereczkę do czyszczenia wyświetlacza telefonu, odpowiednio dobraną przez producenta,
4.Wszystkie elementy zawartości opakowania są czytelnie i odpowiednio oznakowane,
5.Instrukcja zawiera istotne wskazówki i jest łatwa w przekazie.

Z telefonu zdjąłem folię ochronną którą aktualnie używałem Folia Brando Sony Xperia X10 mini PRO- Ultra Clear i nakleiłem nową folię zgodnie z załączoną instrukcją.
Musiałem się trochę skupić na czyszczeniu wyświetlacza ponieważ do okoła poprzedniej folii nazbierało mi się brudu. Po wyczyszczeniu wyświetlacza załączoną do zestawu ściereczką, nakleiłem na niego folię ochronną 3MK shine. Po naklejeniu stwierdziłem ze w duch miejscach nie zauważyłem paprochów i zostały one na wyświetlaczu pod folią. W tej sytuacji z racji kiepskiego wyglądu całego wyświetlacza folię musiałem odkleić a paprochy usunąć. Po ponownym przyklejeniu folii, stwierdziłem że jest dobrze przyklejona (bez baniek powietrza) oraz jest dopasowana do tego modelu telefonu a swoją powierzchnią, znacznie więcej chroni powierzchni ekranu niż używana dotychczas folia Brando. Muszę przyznać że folia dopasowała się do ekranu bardzo dobrze jednak czucie dotykowe ekranu jest zauważalnie mniejsze niż przy używanej folii PRO- Ultra Clear. Telefon przez kilka dni używałem w różnych sytuacjach kładąc go również do kieszeni z pęczkiem kluczy ale jak na razie większych uszkodzeń folii nie zauważyłem. Telefon wkładałem nawet w dość wąską kieszeń koszuli co wcześniej już kilka razy doprowadziło do oderwania od ekranu folii Ultra Clear, tu trzeba przyznać że testowana folia dobrze przylega do ekranu. Folia 3MK shine powoduje silny odblask na powierzchni ekranu ponieważ to budowa folii tworzy swego rodzaju lusterko. Mimo tak gładkiej i połyskliwej powierzchni na folii jak na razie nie widzę widocznych rys a obsługa telefonu przy silnym świetle nie powoduje utrudnień, kolory są lekko przymglone z racji wersji shine. Wszystkie czujniki zamontowane w okolicy napisu Sony Ericsson znajdującym się na ekranie telefonu działają normalnie i bez zacięć. Gładkość i odblaskowość powierzchni testowanej folii powoduje że wszystkie dotknięcia na niej widać jak również dotknięcia telefonu do twarzy pozostawiają widoczne na folii ślady
Folię 3MK shine nadal będę testował a nowymi spostrzeżeniami się postaram podzielić. ;)
Testy nadal trwają i muszę napisać iż pojawiły się na niej pierwsze małe ryski gdy po kilkakrotnie nosiłem telefon w kieszeni razem z kluczami. Tak jak już wcześniej wspominałem folia jest bardzo gładka tworząc odbicie i wszystko na niej znacznie szybciej widać niż na innych foliach. Trzeba przyznać że folia bardzo dobrze się trzyma ekranu i się wcale nie odkleja mimo trudnych warunków użytkowych. Testowaną folię mogę śmiało polecić, choć tak jak to wcześniej opisałem posiada swoja wady jak i zalety.
mariusz_maj

Wróć do Ogólne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] oraz 2 gości